wiecej

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna to miejsce gdzie ludzie, pomagają ludziom. Nasz zespół tworzą specjaliści reprezentujący w swojej pracy dyscypliny z zakresu medycyny, psychologii, pedagogiki specjalnej, logopedii i neurologopedii, dietetyki, fizjoterapii, rehabilitacji.
W naszej poradni udzielamy profesjonalnej pomocy, oferując kompleksową diagnostykę dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rozpoczynając terapię koncentrujemy się na niwelowaniu zaburzeń, szukaniu potencjału i mocnych stron podopiecznego oraz dostosowujemy pracę do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Prowadzimy wielokierunkową terapię realizując m.in. program Wczesnego Wspomagania Rozwoju (WWR) dzieci do 7. roku życia.
Działania Poradni dotykają zróżnicowanej problematyki począwszy od doradztwa psychologiczno-pedagogicznego, poprzez pracę z szerokim spektrum zaburzeń rozwojowych, kończąc na edukacji rodzicielskiej i prowadzeniu profilaktyki. Nasz model pracy promuje zachowanie zdrowej równowagi w relacjach między rodzicami, dzieckiem, a terapeutą.

Zgodnie z aktualnym prawem oświatowym w Poradni wydajemy opinie dotyczące przyspieszania lub odroczenia od obowiązku szkolnego, dostosowania wymagań edukacyjnych dla uczniów z trudnościami w uczeniu się, które są honorowane w placówkach oświatowych. Ponadto diagnozujemy i wydajemy opinie na potrzeby innych podmiotów (np. służby zdrowia).

Nasi specjaliści służą wiedzą, umiejętnościami, wieloletnim doświadczeniem zawodowym, postawą słuchania, empatii i gotowości do współpracy. Jeżeli niepokoi Cię rozwój Twojego dziecka, poszukujesz rozwiązania sytuacji problemowej, rzetelnej diagnozy i wielokierunkowej terapii, wsparcia w wyznaczeniu właściwego kierunku rozwoju lub po prostu masz potrzebę podzielenia się swoimi wątpliwościami i przemyśleniami z ludźmi, dla których praca jest również pasją, a dzięki ich opinii zechcesz zmieniać siebie i swoje otoczenie to nasza Poradnia jest właśnie dla Ciebie!