Jak być aktywnym przy małym dzieckuJeśli masz małe dziecko, które chcesz zachęcić do dbania o formę, dlaczego nie pójść z nim na zajęcia ruchowe? Może to być świetny sposób na zacieśnienie więzi z dzieckiem i jednoczesną zabawę. Jest wiele zajęć dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności. Jest też wiele zajęć przeznaczonych dla rodziców i ich dzieci. Jeśli dziecko jest jeszcze bardzo małe, zawsze można zapisać je na zajęcia taneczne lub gimnastyczne. Taniec to świetna forma ćwiczeń, a gimnastyka pomoże dziecku rozwinąć siłę i gibkość. Jeśli zdecydujesz się pójść na zajęcia z dzieckiem, upewnij się, że czujesz się na tyle swobodnie, by wykonywać ćwiczenia razem z nim. Być może są one na zbyt zaawansowanym poziomie dla Ciebie, ale zawsze możesz zapisać się na zajęcia dla początkujących.

Wybierz się na siłownię przed lub po pracy

A jeśli nie podoba Ci się pomysł chodzenia z dzieckiem na zajęcia ruchowe? Nie ma problemu. Możesz pójść na siłownię w przerwie na lunch lub po pracy. Dzięki temu będziesz mieć okazję do nawiązania kontaktów towarzyskich z innymi dorosłymi, co może być świetnym sposobem na rozładowanie stresu i pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne.

  • Siłownia to świetne miejsce dla samotnych matek, ponieważ jest tam wszystko, czego potrzeba, by dojść do formy.

  • Znajduje się tam szeroki wybór sprzętu do różnego rodzaju ćwiczeń, np. cardio, ćwiczeń siłowych i rozciągających.

Na siłownię można pójść o każdej porze dnia i nigdy nie będzie ona zbyt zajęta ani zamknięta. Nie trzeba umawiać się na wizyty, a ze sprzętu można korzystać, kiedy tylko się chce. Jeśli nie podoba Ci się pomysł chodzenia na siłownię, ponieważ obawiasz się, że inni ludzie będą się na Ciebie gapić, spróbuj znaleźć zajęcia ruchowe w pobliżu swojego domu. Istnieje wiele zajęć, na które można uczęszczać w ciągu dnia i które znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania.

Wyznaczaj sobie małe cele i nagradzaj się

Innym świetnym sposobem na utrzymanie dobrej formy podczas pracy jako samotna matka jest wyznaczanie sobie małych celów i nagradzanie się za ich osiągnięcie. Może to być cokolwiek - od kąpieli z bąbelkami po wyjście z przyjaciółmi. Wszystko, co pomoże Ci się zrelaksować, będzie dobrą nagrodą. Pomoże Ci to utrzymać motywację do ćwiczeń i pracy nad osiągnięciem celu. Trudno jest utrzymać motywację do ćwiczeń, gdy jest się samemu, dlatego wyznaczanie sobie małych celów i nagradzanie się za ich osiągnięcie może pomóc w utrzymaniu pozytywnego nastawienia. Jeśli trudno Ci znaleźć motywację do pójścia na siłownię, spróbuj ustawić w telefonie codzienne przypomnienie, by przypominało Ci o zrobieniu czegoś, co pomoże Ci utrzymać formę.